Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

The Disrupters: How technology and data are helping cities to become resilient

Starosta Soulu má ve své kanceláři k dispozici real-time data o intenzitě dopravy ve městě a nechybí mu ani přehled třeba o tom, za kolik se na trhu prodávají jablka. V Nairobi se s pomocí nových technologií dostanou sanitky tam, kam by před lety neměly šanci, a v Bostonu zase věští z kanalizace. Podívej se na video, na kterém jsme spolupracovali s The Economist, ukážeme ti, jak města po celém světě využívají sílící urbanizace ke svému rozvoji.

Absolventi mají jiné preference, než jsme kdysi měli my (II. část)

Kdo se do EY hodí, a kdo se u nás bude trápit? Základem je podle Tomáše Němce a Vladislava Severy ownership. Partneři v Auditu a Transakcích popisují v druhé části rozhovoru taky způsob, jakým EY inovuje svůj byznys a jak se sami vzdělávají.

Soumrak nudných patronů s razítkem

Jestli existuje profese, u které se očekávání laiků a realita potkají jen málokdy, je to auditor. Když se s ním dáš do řeči, bude mít na sobě pečlivě vyžehlenou košili, bude mluvit rozvážně a strukturovaně – a nepřestane ti vyvracet, že jeho práce zdaleka není taková, jak sis myslel. Jenže teď v auditu probíhá revoluce, jaká tedy bude auditorská profese v budoucnosti?

Absolventi mají jiné preference, než jsme kdysi měli my (I. část)

Poradenství dnes a před dvaceti lety jsou dvě odlišné disciplíny. Technologie mění pravidla hry a přijímací pohovory se studenty se často vedou v opačném gardu. Tomáš Němec a Vladislav Severa, partneři v Auditu a Transakcích, mluví o tom, jak se práce v EY změnila a jak vedou týmy, ve kterých se dobře pracuje. Přečti si první polovinu našeho rozhovoru.

Co tě čeká u „přijímaček“ do EY?

Hlavně žádný stres a rozhodně neuškodí ani úsměv. Času na podání přihlášky je ještě spousta, ale pár tipů, jak se připravit na výběrové řízení do EY, nikdy neuškodí. Obzvlášť, když je pro tebe připravily Andrea s Lenkou, které u nás mají nábor nováčků na starosti.

How much human does a car need?

Technologie umožňující jízdu autem bez řidiče už dávno opustila laboratoře a vývojářské dílny. Autonomní auta se pomalu zapojují do provozu a nadšenci už přemýšlejí, jestli budou cestou na lyžovačku do Alp spíš sledovat filmy, nebo spát. S čím vším se ještě musíme popasovat, abychom mohli novému způsobu přepravy plně důvěřovat?

Jako junior se nesmíš bát zeptat

Z Košic do Brna, z Brna k nám do auditu. Tomáš Kundľa vystudoval na Masaryčce právo a ekonomii, a pak se rozhodl pro Velkou čtyřku. „Zkoušel jsem toho víc, ale EY na mě udělalo nejlepší dojem,“ říká Tomáš a vysvětluje: „Největší rozdíl byl v lidech.“ Splnilo prvních dvanáct měsíců v auditu jeho očekávání?

Stáž v kanceláři? S EY jsem vyrazila na Floridu

Stáž v EY dokáže překonat očekávání. Veronika Staňková z VŠE nahlédla poprvé v roce 2015, tehdy ještě jako studentka posledního semestru bakaláře, pod ruce konzultantům z Transakcí. Od té doby u nás pracuje. V létě jsme ji také vyslali na celosvětovou konferenci do Ameriky. Tolik inspirace by prý jinde nenašla.

Benefity si vybíráme podle nálady

Work hard, play hard. Zajímá tě, jak trávíme svůj volný čas? Prozkoumali jsme data, která máme o našich nejoblíbenějších firemních benefitech.

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.