Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Odvětví, ve kterých u nás můžeš zazářit

Consulting se neustále proměňuje. Jedním z dlouhodobých trendů jsou čím dál zřetelnější požadavky klientů na oborovou specializaci poradců. A stejným směrem se profiluje EY. Kromě univerzálních schopností se proto do popředí výbavy každého konzultanta dostávají znalosti o odvětvích. Čím většímu detailu rozumíme, tím lépe.

Uděláme z tebe profíka

V poradenství jsme první liga a abychom si svou pozici udrželi, bereme vzdělávání doopravdy vážně. Máme vyladěný systém a už během prvního roku ve firmě může nováček na různých kurzech strávit skoro 5 týdnů – samozřejmě v rámci pracovní doby, takže placených. A jde nám i o to, aby to lidi bavilo. V Praze i kdekoli jinde po Evropě, kam kolegové pravidelně vyrážejí.

Když jde o inovace, v Kalifornii je člověk přímo u zdroje

Pomáhal rozjet akcelerační program EY zaměřený na inovace, seznámil se s řadou nadějných startupů i investorů ze Silicon Valley a nahlédl do zákulisí špičkových technologických inkubátorů. Kolega Kuba Tesař vypráví o svém pracovním pobytu na západním pobřeží USA.

Blockchain jako víno. Měníme způsob, jak lidé investují do luxusu

Říká se „zopakuj 3× blockchain a hned tě budou všichni považovat za odborníka”. Když se ale zeptáš, co to blockchain je, dokáže ti jeho mechanismus vysvětlit jen pár expertů. Lukáš Mikeska z Advisory je jedním z nich. Blockchain bereme v EY vážně a využili jsme ho k vývoji služby, která inovuje investování do luxusního vína. Přečti si jak.

Srdeční tep, rychlost jízdy i kadence šlapání přímo ve vysílání či mobilní appce. Zatraktivnili jsme zážitek z Giro d'Italia

Přenos sledovali lidé ve 198 zemích a jen v italské televizi vidělo rozhodující chvíle letošního ročníku Gira přes 3,5 milionu diváků. Cyklistika světové extratřídy. A díky aplikaci, kterou jsme vytvořili společně se společností Velon, mohli fanoušci v reálném čase pozorovat, jak vítězi Richardu Carapazovi z Ekvádoru bilo srdce, jak intenzivně šlapal do pedálů nebo jakou rychlostí zdolal Alpy.

Zatoč s prokrastinací: tipy z přednášky Petra Ludwiga

Asi to děláš taky. Učení na zkoušku odkládáš na poslední možný den. Hubnutí posouváš až na začátek příštího týdne. Každý týden. A úkol pro šéfa vypracováváš až pár hodin před deadlinem. Je přitom jedno, že o něm víš už dva měsíce, ono se ti dřív prostě nechtělo.

Ivo Novotný: „Díky mindfulness se můžeš lépe rozhodnout, co budeš dělat .”

Víš, co ti pomůže k úspěchu? Všímavost. Tu u nás školí Mindfulness Champion Ivo Novotný. V rozhovoru navíc prozradil osobní tipy na jednoduchá cvičení, která se ti budou hodit nejen při zkouškovém.

První den v EY: došlo i na workshop o etiketě

Pro nováčky pořádáme v EY velkou uvítací akci. Jmenuje se Welcome to EY (WTEY) a sejde se na ní kolem stovky nových tváří. Kromě toho, jak se obléct na pracovní schůzku, jsme se dozvěděli třeba jak si poradit s expresivním typem člověka. Přečti si, jak WTEY probíhalo letos.

4 rady, jak zvládnout pohovor do EY

Záleží nám na lidech, se kterými pracujeme. Pohovor tedy nevnímáme jako nutné zlo, ale jako důležitou schůzku, při které se vzájemně poznáme. Sepsali jsme pro tebe pár užitečných rad, se kterými se bez stresu připravíš na svůj velký den.

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.