Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Z pražského EY na stáž do Kalifornie

Pomáhal rozjet akcelerační program EY zaměřený na inovace, seznámil se s řadou nadějných startupů i investorů ze Silicon Valley a nahlédl do zákulisí špičkových technologických inkubátorů. Kolega Kuba Tesař vypráví o svém pracovním pobytu na západním pobřeží USA.

Druhý ročník soutěže Management Consulting Challenge je tady

Tarotové karty? Siderické kyvadlo? Kávová sedlina? Podle čeho připravuješ strategii ty? Přihlas se s kamarády do soutěže Management Consulting Challenge 2019, zvládněte case study na téma expanze Lasvitu do e-commerce a vyhrajte 50 000 korun a možnost stáže v týmu stratégů EY.

Uvidíš provázanost financí, risku a IT a pochopíš fungování banky

„Vytváříme řešení, která banky a pojišťovny skutečně používají,“ říkají shodně Luboš Prchal a Kristýna Bílková z našeho týmu poradenství pro finanční instituce. O čem je práce konzultanta v EY a proč začít kariéru právě po boku lidí, kteří pomáhají s proměnou bankovnictví po celém světě?

Liftagem ke stáži

Před prázdninami vyhráli EY Management Consulting Challenge a během léta si u nás vyzkoušeli internship. Zeptali jsme se Elizavety a Lukáše z IES, co si ze stáže v oddělení Strategy odnášejí.

Cena pro podnikatele, kteří táhnou Česko dopředu

Skauti mají Svojsíkův závod, tenisté soutěží o Davis Cup, novináři dostávají Pulitzera, a pro inspirativní lidi z byznysu je tady EY Podnikatel roku. Co obnáší a jaká je soutěž, kterou celosvětově pořádáme už od roku 1986?

Skorohavaj hned vedle kanceláří

Asi okurková sezona. Slečna v jednoduché uniformě otáčí ořezávátkem na hadovky a plní misku téměř nekonečným proužkem okurky. Kousek vedle ní chladne rýže a ještě o pár metrů směrem ke stánku s únětickým pivem odpočívají plátky lososa a jalapeňos. Praží slunce a já si spolu s kolegy vybírám ingredience na havajské poké.

Jako absolvent bych nevolil pohodlnou cestu

Původní termín pro rozhovor nedopadl. Juraj Hosták byl totiž až po pás zanořený v projektu pro Evropskou investiční banku. Úspěšně se však vynořil, a proto mi teď může přiblížit, kam se Innovation Hub posunul za rok, kdy jsem si povídal s jeho kolegyní Zuzkou Nehajovou.

Přestěhování z garáže do kanclu s tekoucí vodou nestačí

Prvotní nápad a technické skills mají startupisté v malíku. Jinak je to punk. Někdy větší, jindy menší. Při své práci se čím dál častěji setkáváme se startupy a jsou to projekty, co stojí za to. Jaké to je pracovat s klienty, kterým sice nechybí ohromné nasazení, ale často se utápí v chaosu?

Karnevaly umí, teď ještě ten vodovod. Zážitky z Karibiku

Konzultovat vodárenské projekty na ostrově o rozloze 431 km2 je úplně jiné než uprostřed Evropy. Bára Mirková si na pár měsíců vyzkoušela, jak se pracuje v EY na Barbadosu.

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.