Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Superschopnost pro 21. století

Udržet si koncentraci a nepropadat panice může být ve zkouškovém náročné. Zvlášť pokud se ti sejde víc zkoušek najednou. Pomocí „mindfulness“ neboli „všímavosti“ máš šanci vše zvládnout a od zkoušek odejít jako vítěz. Pavel Štika z oddělení EY Knowledge ti prozradí jak.

Daňaři, naši Keňané

Má být polojasno a 11 °C. Na rekordy to v neděli asi nebude. Pražský maraton by ale stejně jako loni mohli ovládnout běžci z Keni, kdy stupně vítězů vypadaly takto: 1. Cherono, 2. Kandie, 3. Yego (všichni Keňa) a 1. Karimiová, 2. Rionoripová, 3. Chebetová (všechny Keňa).

Workshop, při kterém zapomeneš i na Messenger

Letošní Leadership Academy byla opět plná zajímavých tipů a rad, jak si osvojit komunikační a prezentační dovednosti, emoční inteligenci a leadership. Tématu jsme se věnovali detailně celé dva dny. Teoretickou část doplnila série praktických cvičení. Mohl sis vyzkoušet vystoupení na kameru, základní vyjednávací techniky nebo se dozvědět víc o emoční inteligenci. Co studenty nejvíc zajímalo? A co bys měl vědět, pokud jsi workshop nestihl?

Inovace tady byly kdysi a budou i za sto let, nedělejme z toho buzzword

Prý není soutěživý typ, ale hraje ráda tenis i beach volejbal. A ve volném čase programuje v Pythonu. Wau, říkám si v duchu. „Je pro mě podstatné rozumět tomu, co dělám, tak si sem tam zaprogramuju. Naše projekty jsou dnes nesmírně komplexní, tak se asi brzo dám i na sváření.“ Zuzka Nehajová je naší kolegyní od září minulého roku. Zatímco se usmívá v prosklené zasedačce Florentina a vypráví mi o Innovation Hub, představuju si na ní svářečské brýle.

How can you give hands-on training in a virtual world?

V rukavicích můžeš postavit iglú. Ve virtuálních rukavicích zase vyřídíš armádu animovaných skřetů. Ale co když o tvůj vynález pro nadšené hráče projeví zájem lidé z byznysu? Náš Alumni Stephan, který v nizozemském EY pomáhal klientům téměř 7 let s daněmi, si dokázal poradit a jeho firma Manus VR změnila taktiku. Dnes v rukavicích pro virtuální realitu trénují třeba zdravotníci nebo kosmonauti. Zkušenosti z EY prostě přináší přehled a otevírají spoustu příležitostí. Podívej se, jak se promítly při rozjezdu zajímavého startupu.

4 důvody proč v EY začít už při škole

Zvažuješ stáž v EY a zajímají tě konkrétní zkušenosti? Náš kolega Tomáš, který je stážistou už dva roky, ti přiblíží svůj pohled na věc.

Jak se mixuje úspěšný online byznys?

Začátek na farmářských trzích byl propadák, o pár měsíců později vytopila povodeň firmu, teď má jejich výrobky na snídaňovém stole půlka Prahy. Kluci, kteří stojí za značkou Mixit, se spojili s našimi kolegy z IT Advisory, aby studentům ukázali, jak funguje úspěšný online byznys.

Firmy dokážou kybernetické útoky stále lépe předvídat, hůře se z nich však zotavují

Navzdory stále vyššímu počtu kybernetických hrozeb si nadnárodní společnosti víc než kdy jindy věří, že dokáží předvídat důmyslné kybernetické útoky a zároveň jim úspěšně čelit. Naopak mezery vidí v nedostatečných investicích a plánech na obnovení provozu, pokud již k narušení bezpečnosti dojde. Vyplývá to z pravidelného mezinárodního průzkumu o kybernetické bezpečnosti ve firmách (Global Information Security Survey – Path to cyber resilience: Sense, resist, react), který každoročně provádí poradenská společnost EY a kterého se v roce 2016 zúčastnilo celkem 1 735 organizací.

Na transakcích je skvělé, že při nich nikdo neprohraje

Advokacie není o recitování paragrafů, ale o důkladné analýze informací a argumentaci. Při právním poradenství nám v EY pomáhají kolegové z Weinhold Legal. Advokát Václav Smetana, odborník na fúze a akvizice (M&A) a financování, v rozhovoru přibližuje, jaké to je být jedním z Weinholdů.

Zůstaňme v kontaktu

(required) (error) (validation) (success)

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.