Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Blockchain jako víno. Měníme způsob, jak lidé investují do luxusu

Říká se „zopakuj 3× blockchain a hned tě budou všichni považovat za odborníka”. Když se ale zeptáš, co to blockchain je, dokáže ti jeho mechanismus vysvětlit jen pár expertů. Lukáš Mikeska z Advisory je jedním z nich. Blockchain bereme v EY vážně a využili jsme ho k vývoji služby, která inovuje investování do luxusního vína. Přečti si jak.

Srdeční tep, rychlost jízdy i kadence šlapání přímo ve vysílání či mobilní appce. Zatraktivnili jsme zážitek z Giro d'Italia

Přenos sledovali lidé ve 198 zemích a jen v italské televizi vidělo rozhodující chvíle letošního ročníku Gira přes 3,5 milionu diváků. Cyklistika světové extratřídy. A díky aplikaci, kterou jsme vytvořili společně se společností Velon, mohli fanoušci v reálném čase pozorovat, jak vítězi Richardu Carapazovi z Ekvádoru bilo srdce, jak intenzivně šlapal do pedálů nebo jakou rychlostí zdolal Alpy.

Zatoč s prokrastinací: tipy z přednášky Petra Ludwiga

Asi to děláš taky. Učení na zkoušku odkládáš na poslední možný den. Hubnutí posouváš až na začátek příštího týdne. Každý týden. A úkol pro šéfa vypracováváš až pár hodin před deadlinem. Je přitom jedno, že o něm víš už dva měsíce, ono se ti dřív prostě nechtělo.

Ivo Novotný: „Díky mindfulness se můžeš lépe rozhodnout, co budeš dělat .”

Víš, co ti pomůže k úspěchu? Všímavost. Tu u nás školí Mindfulness Champion Ivo Novotný. V rozhovoru navíc prozradil osobní tipy na jednoduchá cvičení, která se ti budou hodit nejen při zkouškovém.

První den v EY: došlo i na workshop o etiketě

Pro nováčky pořádáme v EY velkou uvítací akci. Jmenuje se Welcome to EY (WTEY) a sejde se na ní kolem stovky nových tváří. Kromě toho, jak se obléct na pracovní schůzku, jsme se dozvěděli třeba jak si poradit s expresivním typem člověka. Přečti si, jak WTEY probíhalo letos.

4 rady, jak zvládnout pohovor do EY

Záleží nám na lidech, se kterými pracujeme. Pohovor tedy nevnímáme jako nutné zlo, ale jako důležitou schůzku, při které se vzájemně poznáme. Sepsali jsme pro tebe pár užitečných rad, se kterými se bez stresu připravíš na svůj velký den.

Zátopkovi za zády, v dresu EY - O2 Pražská štafeta

Když Emil Zátopek vyhrál na olympiádě v Helsinkách běh na 5 kilometrů, strávil na oválu 14 minut 6 sekund a 6 setin. Ti nejrychlejší běžci z EY to při O2 Pražské štafetě zvládli jen o 5 minut pomaleji. Do letošního závodu jsme v EY postavili 37 týmů. V součtu jsme uběhli 740 kiláků, vypotili litry vody a užili si skvělý večer i s afterpárty – kde jsme chybějící tekutiny zodpovědně doplnili.

Krotím finance v nadupaném startupu

Jan Řeřicha, bývalý Senior manažer v Transakcích, před časem kývl na nabídku stát se finančním ředitelem startupu SpaceKnow. Padesát zaměstnanců. Kanceláře v Praze, San Franciscu a New Yorku. Spolupráce s NASA nebo Airbusem. Mezi klienty patří Bloomberg nebo JPMorgan.

Při práci v týmu Řízení rizik se doma moc neohřejete. O to víc toho ale zažijete

Dvě noci ve Stockholmu, na otočku do kanceláře v Praze, a pak rychle na letiště skočit na letadlo do Říma. I tak může vypadat práce v týmu Řízení rizik.

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.