Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Jako junior se nesmíš bát zeptat

Z Košic do Brna, z Brna k nám do auditu. Tomáš Kundľa vystudoval na Masaryčce právo a ekonomii, a pak se rozhodl pro Velkou čtyřku. „Zkoušel jsem toho víc, ale EY na mě udělalo nejlepší dojem,“ říká Tomáš a vysvětluje: „Největší rozdíl byl v lidech.“ Splnilo prvních dvanáct měsíců v auditu jeho očekávání?

Stáž v kanceláři? S EY jsem vyrazila na Floridu

Stáž v EY dokáže překonat očekávání. Veronika Staňková z VŠE nahlédla poprvé v roce 2015, tehdy ještě jako studentka posledního semestru bakaláře, pod ruce konzultantům z Transakcí. Od té doby u nás pracuje. V létě jsme ji také vyslali na celosvětovou konferenci do Ameriky. Tolik inspirace by prý jinde nenašla.

Benefity si vybíráme podle nálady

Work hard, play hard. Zajímá tě, jak trávíme svůj volný čas? Prozkoumali jsme data, která máme o našich nejoblíbenějších firemních benefitech.

S Auditem za velkou louži

Když se kolegyně Věrka Zemanová vrátila po půl roce z New Yorku, kde pracovala v EY kancelářích na Times Square, sesypala se na ni spousta otázek od kolegů, a přiznám se, že ani já jsem nebyla výjimkou. Zajímalo nás všechno. Jak vypadají naše kanceláře na Manhattanu, jestli je tam práce náročnější, jestli je to doopravdy tak multikulti, kam všude se stihla během půl roku podívat, jestli by Prahu vyměnila za New York a taky jestli v Central Parku nepotkala Kevina a mokré bandity.

Opět jsme byli zvoleni nejatraktivnějším zaměstnavatelem v oboru. Děkujeme

V poradenství je tvrdá konkurence. Proto nás těší dvojnásob, že je EY pro studenty adresou, na které by chtěli pracovat. Obhájili jsme totiž pozici nejatraktivnějšího zaměstnavatele světa mezi poradenskými firmami.

The Disrupters: How fossil fuel giants are evolving to a new power generation

Uhlí, ropa a plyn jsou stále celosvětově dominantními zdroji energie. Technologie spolu s legislativou však energetiku zásadním způsobem proměňují. Podívej se na další ze série videí od The Economist, kde ti norští těžaři vysvětlí, jak zvyšují udržitelnost své práce na mořských plošinách, a bavorští zemědělci tě nechají nahlédnout do vesnice, která dokáže vyrobit 5 x víc energie, než spotřebuje. Technologie, průmysl, legislativa, nakoukni do světa, ve kterém se lidé z EY pohybují každý den.

Aktovka, počítač a minimálně litr vody

Daňaři, auditoři, konzultanti z Advisory i Transakcí vyměnili košile za trička, obuli tenisky a šlapali v květnu do práce na kole.

EY v barvách a číslech

Kolik nás je v EY dohromady? Pracuje u nás víc lidí pod třicet, nebo nad třicet? Převažují u nás ženy, nebo je to spíš pánská záležitost? Rozhodli jsme se vytáhnout oponu a ukázat se pěkně v barvách a číslech.

The Disrupters: Gear Shift

Indičtí taxikáři z nich nejsou vůbec nadšení a tradiční firmy jako Ford kvůli nim musí přemýšlet, jak přenastavit svůj stávající byznys. Technologie Lyft a Uber nebo třeba autonomní řízení vozidel, na kterém pracují v Silicon Valley, zásadně proměňují automobilový průmysl. Připravili jsme spolu s The Economist další video ze série The Disrupters, dnes částečně i o tom, jak se mění vnímání aut. Jak to máš ty? Is riding the new driving? Chceš mít svoje vlastní auto, nebo ti úplně stačí mít možnost se svézt, když to právě potřebuješ?

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.