Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Aktovka, počítač a minimálně litr vody

Daňaři, auditoři, konzultanti z Advisory i Transakcí vyměnili košile za trička, obuli tenisky a šlapali v květnu do práce na kole.

EY v barvách a číslech

Kolik nás je v EY dohromady? Pracuje u nás víc lidí pod třicet, nebo nad třicet? Převažují u nás ženy, nebo je to spíš pánská záležitost? Rozhodli jsme se vytáhnout oponu a ukázat se pěkně v barvách a číslech.

The Disrupters: Gear Shift

Indičtí taxikáři z nich nejsou vůbec nadšení a tradiční firmy jako Ford kvůli nim musí přemýšlet, jak přenastavit svůj stávající byznys. Technologie Lyft a Uber nebo třeba autonomní řízení vozidel, na kterém pracují v Silicon Valley, zásadně proměňují automobilový průmysl. Připravili jsme spolu s The Economist další video ze série The Disrupters, dnes částečně i o tom, jak se mění vnímání aut. Jak to máš ty? Is riding the new driving? Chceš mít svoje vlastní auto, nebo ti úplně stačí mít možnost se svézt, když to právě potřebuješ?

Dobrodružství ve forenzních službách

Andrea Tršová zažívá v práci i tak trochu adrenalin – podílí se na odhalování podvodů a korupce ve firmách u nás i v zahraničí. Spolu s kolegy z týmu forenzních služeb totiž dokáže podvodníkům překazit jejich plány. Jaká byla její cesta k vyšetřování účetních podvodů a co obnáší práce ve forenzním?

Superschopnost pro 21. století

Udržet si koncentraci a nepropadat panice může být ve zkouškovém náročné. Zvlášť pokud se ti sejde víc zkoušek najednou. Pomocí „mindfulness“ neboli „všímavosti“ máš šanci vše zvládnout a od zkoušek odejít jako vítěz. Pavel Štika z oddělení EY Knowledge ti prozradí jak.

Daňaři, naši Keňané

Má být polojasno a 11 °C. Na rekordy to v neděli asi nebude. Pražský maraton by ale stejně jako loni mohli ovládnout běžci z Keni, kdy stupně vítězů vypadaly takto: 1. Cherono, 2. Kandie, 3. Yego (všichni Keňa) a 1. Karimiová, 2. Rionoripová, 3. Chebetová (všechny Keňa).

Workshop, při kterém zapomeneš i na Messenger

Letošní Leadership Academy byla opět plná zajímavých tipů a rad, jak si osvojit komunikační a prezentační dovednosti, emoční inteligenci a leadership. Tématu jsme se věnovali detailně celé dva dny. Teoretickou část doplnila série praktických cvičení. Mohl sis vyzkoušet vystoupení na kameru, základní vyjednávací techniky nebo se dozvědět víc o emoční inteligenci. Co studenty nejvíc zajímalo? A co bys měl vědět, pokud jsi workshop nestihl?

Inovace tady byly kdysi a budou i za sto let, nedělejme z toho buzzword

Prý není soutěživý typ, ale hraje ráda tenis i beach volejbal. A ve volném čase programuje v Pythonu. Wau, říkám si v duchu. „Je pro mě podstatné rozumět tomu, co dělám, tak si sem tam zaprogramuju. Naše projekty jsou dnes nesmírně komplexní, tak se asi brzo dám i na sváření.“ Zuzka Nehajová je naší kolegyní od září minulého roku. Zatímco se usmívá v prosklené zasedačce Florentina a vypráví mi o Innovation Hub, představuju si na ní svářečské brýle.

How can you give hands-on training in a virtual world?

V rukavicích můžeš postavit iglú. Ve virtuálních rukavicích zase vyřídíš armádu animovaných skřetů. Ale co když o tvůj vynález pro nadšené hráče projeví zájem lidé z byznysu? Náš Alumni Stephan, který v nizozemském EY pomáhal klientům téměř 7 let s daněmi, si dokázal poradit a jeho firma Manus VR změnila taktiku. Dnes v rukavicích pro virtuální realitu trénují třeba zdravotníci nebo kosmonauti. Zkušenosti z EY prostě přináší přehled a otevírají spoustu příležitostí. Podívej se, jak se promítly při rozjezdu zajímavého startupu.

Zůstaňme v kontaktu

(required) (error) (validation) (success)

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.