Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Zatoč s prokrastinací: tipy z přednášky Petra Ludwiga

Asi to děláš taky. Učení na zkoušku odkládáš na poslední možný den. Hubnutí posouváš až na začátek příštího týdne. Každý týden. A úkol pro šéfa vypracováváš až pár hodin před deadlinem. Je přitom jedno, že o něm víš už dva měsíce, ono se ti dřív prostě nechtělo.

Ivo Novotný: „Díky mindfulness se můžeš lépe rozhodnout, co budeš dělat .”

Víš, co ti pomůže k úspěchu? Všímavost. Tu u nás školí Mindfulness Champion Ivo Novotný. V rozhovoru navíc prozradil osobní tipy na jednoduchá cvičení, která se ti budou hodit nejen při zkouškovém.

První den v EY: došlo i na workshop o etiketě

Pro nováčky pořádáme v EY velkou uvítací akci. Jmenuje se Welcome to EY (WTEY) a sejde se na ní kolem stovky nových tváří. Kromě toho, jak se obléct na pracovní schůzku, jsme se dozvěděli třeba jak si poradit s expresivním typem člověka. Přečti si, jak WTEY probíhalo letos.

4 rady, jak zvládnout pohovor do EY

Záleží nám na lidech, se kterými pracujeme. Pohovor tedy nevnímáme jako nutné zlo, ale jako důležitou schůzku, při které se vzájemně poznáme. Sepsali jsme pro tebe pár užitečných rad, se kterými se bez stresu připravíš na svůj velký den.

Zátopkovi za zády, v dresu EY - O2 Pražská štafeta

Když Emil Zátopek vyhrál na olympiádě v Helsinkách běh na 5 kilometrů, strávil na oválu 14 minut 6 sekund a 6 setin. Ti nejrychlejší běžci z EY to při O2 Pražské štafetě zvládli jen o 5 minut pomaleji. Do letošního závodu jsme v EY postavili 37 týmů. V součtu jsme uběhli 740 kiláků, vypotili litry vody a užili si skvělý večer i s afterpárty – kde jsme chybějící tekutiny zodpovědně doplnili.

Krotím finance v nadupaném startupu

Jan Řeřicha, bývalý Senior manažer v Transakcích, před časem kývl na nabídku stát se finančním ředitelem startupu SpaceKnow. Padesát zaměstnanců. Kanceláře v Praze, San Franciscu a New Yorku. Spolupráce s NASA nebo Airbusem. Mezi klienty patří Bloomberg nebo JPMorgan.

Při práci v týmu Řízení rizik se doma moc neohřejete. O to víc toho ale zažijete

Dvě noci ve Stockholmu, na otočku do kanceláře v Praze, a pak rychle na letiště skočit na letadlo do Říma. I tak může vypadat práce v týmu Řízení rizik.

Druhý ročník Management Consulting Challenge už zná své vítěze!

Vysoká škola už sice dávno není jen o teorii, ale připravovat detailní strategii na základě reálného zadání od přední české společnosti a pokusit se s ní obstát před skupinou profíků, to se člověku nepoštěstí každý den. V dubnu u nás proběhl druhý ročník soutěže, která studentům vysokých škol přesně tohle nabízí – Management Consulting Challenge 2019. Loňský pilotní ročník proběhl ve spolupráci s Liftagem, letos dvou – až tříčlenné studentské týmy řešily zadání od společnosti Lasvit. A téma? Expanze Lasvitu do e-commerce.

Cesta s EY rovnou do uší. Rozjeli jsme podcasty o tématech, která hýbou byznysem

Na Facebooku a Instagramu už jsme nějaký ten pátek, a tak bylo na čase poohlédnout se po nějaké nové výzvě. A vzhledem k tomu, že podcasty nás baví poslouchat, padla volba právě na ně. Konec konců, když může být na Spotify playlist zvuků hospody Severka ze seriálu Most!, tak proč bychom nemohli mít své podcasty i my? V podcastech Cesta s EY se budeš pravidelně setkávat se zajímavými lidmi a tématy, které hýbou byznysem.

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.