Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

S Auditem za velkou louži

Když se kolegyně Věrka Zemanová vrátila po půl roce z New Yorku, kde pracovala v EY kancelářích na Times Square, sesypala se na ni spousta otázek od kolegů, a přiznám se, že ani já jsem nebyla výjimkou. Zajímalo nás všechno. Jak vypadají naše kanceláře na Manhattanu, jestli je tam práce náročnější, jestli je to doopravdy tak multikulti, kam všude se stihla během půl roku podívat, jestli by Prahu vyměnila za New York a taky jestli v Central Parku nepotkala Kevina a mokré bandity.

Opět jsme byli zvoleni nejatraktivnějším zaměstnavatelem v oboru. Děkujeme

V poradenství je tvrdá konkurence. Proto nás těší dvojnásob, že je EY pro studenty adresou, na které by chtěli pracovat. Obhájili jsme totiž pozici nejatraktivnějšího zaměstnavatele světa mezi poradenskými firmami.

The Disrupters: How fossil fuel giants are evolving to a new power generation

Uhlí, ropa a plyn jsou stále celosvětově dominantními zdroji energie. Technologie spolu s legislativou však energetiku zásadním způsobem proměňují. Podívej se na další ze série videí od The Economist, kde ti norští těžaři vysvětlí, jak zvyšují udržitelnost své práce na mořských plošinách, a bavorští zemědělci tě nechají nahlédnout do vesnice, která dokáže vyrobit 5 x víc energie, než spotřebuje. Technologie, průmysl, legislativa, nakoukni do světa, ve kterém se lidé z EY pohybují každý den.

Aktovka, počítač a minimálně litr vody

Daňaři, auditoři, konzultanti z Advisory i Transakcí vyměnili košile za trička, obuli tenisky a šlapali v květnu do práce na kole.

EY v barvách a číslech

Kolik nás je v EY dohromady? Pracuje u nás víc lidí pod třicet, nebo nad třicet? Převažují u nás ženy, nebo je to spíš pánská záležitost? Rozhodli jsme se vytáhnout oponu a ukázat se pěkně v barvách a číslech.

The Disrupters: Gear Shift

Indičtí taxikáři z nich nejsou vůbec nadšení a tradiční firmy jako Ford kvůli nim musí přemýšlet, jak přenastavit svůj stávající byznys. Technologie Lyft a Uber nebo třeba autonomní řízení vozidel, na kterém pracují v Silicon Valley, zásadně proměňují automobilový průmysl. Připravili jsme spolu s The Economist další video ze série The Disrupters, dnes částečně i o tom, jak se mění vnímání aut. Jak to máš ty? Is riding the new driving? Chceš mít svoje vlastní auto, nebo ti úplně stačí mít možnost se svézt, když to právě potřebuješ?

Dobrodružství ve forenzních službách

Andrea Tršová zažívá v práci i tak trochu adrenalin – podílí se na odhalování podvodů a korupce ve firmách u nás i v zahraničí. Spolu s kolegy z týmu forenzních služeb totiž dokáže podvodníkům překazit jejich plány. Jaká byla její cesta k vyšetřování účetních podvodů a co obnáší práce ve forenzním?

Superschopnost pro 21. století

Udržet si koncentraci a nepropadat panice může být ve zkouškovém náročné. Zvlášť pokud se ti sejde víc zkoušek najednou. Pomocí „mindfulness“ neboli „všímavosti“ máš šanci vše zvládnout a od zkoušek odejít jako vítěz. Pavel Štika z oddělení EY Knowledge ti prozradí jak.

Daňaři, naši Keňané

Má být polojasno a 11 °C. Na rekordy to v neděli asi nebude. Pražský maraton by ale stejně jako loni mohli ovládnout běžci z Keni, kdy stupně vítězů vypadaly takto: 1. Cherono, 2. Kandie, 3. Yego (všichni Keňa) a 1. Karimiová, 2. Rionoripová, 3. Chebetová (všechny Keňa).

Zůstaňme v kontaktu

(required) (error) (validation) (success)

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.