Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Srdeční tep, rychlost jízdy i kadence šlapání přímo ve vysílání či mobilní appce. Zatraktivnili jsme zážitek z Giro d'Italia

Přenos sledovali lidé ve 198 zemích a jen v italské televizi vidělo rozhodující chvíle letošního ročníku Gira přes 3,5 milionu diváků. Cyklistika světové extratřídy. A díky aplikaci, kterou jsme vytvořili společně se společností Velon, mohli fanoušci v reálném čase pozorovat, jak vítězi Richardu Carapazovi z Ekvádoru bilo srdce, jak intenzivně šlapal do pedálů nebo jakou rychlostí zdolal Alpy.

4 rady, jak zvládnout pohovor do EY

Záleží nám na lidech, se kterými pracujeme. Pohovor tedy nevnímáme jako nutné zlo, ale jako důležitou schůzku, při které se vzájemně poznáme. Sepsali jsme pro tebe pár užitečných rad, se kterými se bez stresu připravíš na svůj velký den.

Přestěhování z garáže do kanclu s tekoucí vodou nestačí

Prvotní nápad a technické skills mají startupisté v malíku. Jinak je to punk. Někdy větší, jindy menší. Při své práci se čím dál častěji setkáváme se startupy a jsou to projekty, co stojí za to. Jaké to je pracovat s klienty, kterým sice nechybí ohromné nasazení, ale často se utápí v chaosu?

The Disrupters: How can banks be used to stop human trafficking

Každý den se v globálním finančním systému uskuteční 1,2 mld. transakcí. Naprostá většina z nich je prospěšná, umožňují fúze firem, vyplácení důchodů, ale třeba i zaplacení dvojitého espressa kartou. Jak ale odhalit platby, díky nimž neustále kvete obchod s lidmi? Technologiemi, pečlivou analýzou dat a spoluprací mezi finančními institucemi, policií a aktivisty. Podívej se na další video od The Economist a zjistíš, jak technologie pomáhají potírat obchod s lidmi v Kanadě nebo Thajsku a jak Britové draží zabavený luxusní majetek k odškodnění obětí a financování dalšího vyšetřování.

Proč vlastně ráno vylézáme z postele?

Poslání či smysl jakékoli činnosti má výrazný efekt na motivaci nás i motivaci našeho okolí. Platilo to při vynalézání letadel na přelomu 19. a 20. století a platí to i v dnešních korporacích. Může za to biologie, říká speaker Simon Sinek.

The Disrupters: How technology and data are helping cities to become resilient

Starosta Soulu má ve své kanceláři k dispozici real-time data o intenzitě dopravy ve městě a nechybí mu ani přehled třeba o tom, za kolik se na trhu prodávají jablka. V Nairobi se s pomocí nových technologií dostanou sanitky tam, kam by před lety neměly šanci, a v Bostonu zase věští z kanalizace. Podívej se na video, na kterém jsme spolupracovali s The Economist, ukážeme ti, jak města po celém světě využívají sílící urbanizace ke svému rozvoji.

Soumrak nudných patronů s razítkem

Jestli existuje profese, u které se očekávání laiků a realita potkají jen málokdy, je to auditor. Když se s ním dáš do řeči, bude mít na sobě pečlivě vyžehlenou košili, bude mluvit rozvážně a strukturovaně – a nepřestane ti vyvracet, že jeho práce zdaleka není taková, jak sis myslel. Jenže teď v auditu probíhá revoluce, jaká tedy bude auditorská profese v budoucnosti?

Co tě čeká u „přijímaček“ do EY?

Hlavně žádný stres a rozhodně neuškodí ani úsměv. Času na podání přihlášky je ještě spousta, ale pár tipů, jak se připravit na výběrové řízení do EY, nikdy neuškodí. Obzvlášť, když je pro tebe připravily Andrea s Lenkou, které u nás mají nábor nováčků na starosti.

How much human does a car need?

Technologie umožňující jízdu autem bez řidiče už dávno opustila laboratoře a vývojářské dílny. Autonomní auta se pomalu zapojují do provozu a nadšenci už přemýšlejí, jestli budou cestou na lyžovačku do Alp spíš sledovat filmy, nebo spát. S čím vším se ještě musíme popasovat, abychom mohli novému způsobu přepravy plně důvěřovat?

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.