Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Zatoč s prokrastinací: tipy z přednášky Petra Ludwiga

Asi to děláš taky. Učení na zkoušku odkládáš na poslední možný den. Hubnutí posouváš až na začátek příštího týdne. Každý týden. A úkol pro šéfa vypracováváš až pár hodin před deadlinem. Je přitom jedno, že o něm víš už dva měsíce, ono se ti dřív prostě nechtělo.

První den v EY: došlo i na workshop o etiketě

Pro nováčky pořádáme v EY velkou uvítací akci. Jmenuje se Welcome to EY (WTEY) a sejde se na ní kolem stovky nových tváří. Kromě toho, jak se obléct na pracovní schůzku, jsme se dozvěděli třeba jak si poradit s expresivním typem člověka. Přečti si, jak WTEY probíhalo letos.

Zátopkovi za zády, v dresu EY - O2 Pražská štafeta

Když Emil Zátopek vyhrál na olympiádě v Helsinkách běh na 5 kilometrů, strávil na oválu 14 minut 6 sekund a 6 setin. Ti nejrychlejší běžci z EY to při O2 Pražské štafetě zvládli jen o 5 minut pomaleji. Do letošního závodu jsme v EY postavili 37 týmů. V součtu jsme uběhli 740 kiláků, vypotili litry vody a užili si skvělý večer i s afterpárty – kde jsme chybějící tekutiny zodpovědně doplnili.

Druhý ročník Management Consulting Challenge už zná své vítěze!

Vysoká škola už sice dávno není jen o teorii, ale připravovat detailní strategii na základě reálného zadání od přední české společnosti a pokusit se s ní obstát před skupinou profíků, to se člověku nepoštěstí každý den. V dubnu u nás proběhl druhý ročník soutěže, která studentům vysokých škol přesně tohle nabízí – Management Consulting Challenge 2019. Loňský pilotní ročník proběhl ve spolupráci s Liftagem, letos dvou – až tříčlenné studentské týmy řešily zadání od společnosti Lasvit. A téma? Expanze Lasvitu do e-commerce.

Cena pro podnikatele, kteří táhnou Česko dopředu

Skauti mají Svojsíkův závod, tenisté soutěží o Davis Cup, novináři dostávají Pulitzera, a pro inspirativní lidi z byznysu je tady EY Podnikatel roku. Co obnáší a jaká je soutěž, kterou celosvětově pořádáme už od roku 1986?

Skorohavaj hned vedle kanceláří

Asi okurková sezona. Slečna v jednoduché uniformě otáčí ořezávátkem na hadovky a plní misku téměř nekonečným proužkem okurky. Kousek vedle ní chladne rýže a ještě o pár metrů směrem ke stánku s únětickým pivem odpočívají plátky lososa a jalapeňos. Praží slunce a já si spolu s kolegy vybírám ingredience na havajské poké.

Karnevaly umí, teď ještě ten vodovod. Zážitky z Karibiku

Konzultovat vodárenské projekty na ostrově o rozloze 431 km2 je úplně jiné než uprostřed Evropy. Bára Mirková si na pár měsíců vyzkoušela, jak se pracuje v EY na Barbadosu.

Máme jedny z nejlepších kanclů v Praze

Ranní kafe, balík na poštu, salát k obědu, pivko po práci, autobusák, odkud se dostaneš za spolužáky z gymplu, nebo kostel, kde se můžeš pomodlit před poradou. Sídlíme ve Florentinu v kancelářích, které stojí za to. A všechno podstatné najdeš za rohem.

Stáž v kanceláři? S EY jsem vyrazila na Floridu

Stáž v EY dokáže překonat očekávání. Veronika Staňková z VŠE nahlédla poprvé v roce 2015, tehdy ještě jako studentka posledního semestru bakaláře, pod ruce konzultantům z Transakcí. Od té doby u nás pracuje. V létě jsme ji také vyslali na celosvětovou konferenci do Ameriky. Tolik inspirace by prý jinde nenašla.

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.