Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Druhý ročník Management Consulting Challenge už zná své vítěze!

Vysoká škola už sice dávno není jen o teorii, ale připravovat detailní strategii na základě reálného zadání od přední české společnosti a pokusit se s ní obstát před skupinou profíků, to se člověku nepoštěstí každý den. V dubnu u nás proběhl druhý ročník soutěže, která studentům vysokých škol přesně tohle nabízí – Management Consulting Challenge 2019. Loňský pilotní ročník proběhl ve spolupráci s Liftagem, letos dvou – až tříčlenné studentské týmy řešily zadání od společnosti Lasvit. A téma? Expanze Lasvitu do e-commerce.

Z pražského EY na stáž do Kalifornie

Pomáhal rozjet akcelerační program EY zaměřený na inovace, seznámil se s řadou nadějných startupů i investorů ze Silicon Valley a nahlédl do zákulisí špičkových technologických inkubátorů. Kolega Kuba Tesař vypráví o svém pracovním pobytu na západním pobřeží USA.

Cena pro podnikatele, kteří táhnou Česko dopředu

Skauti mají Svojsíkův závod, tenisté soutěží o Davis Cup, novináři dostávají Pulitzera, a pro inspirativní lidi z byznysu je tady EY Podnikatel roku. Co obnáší a jaká je soutěž, kterou celosvětově pořádáme už od roku 1986?

Skorohavaj hned vedle kanceláří

Asi okurková sezona. Slečna v jednoduché uniformě otáčí ořezávátkem na hadovky a plní misku téměř nekonečným proužkem okurky. Kousek vedle ní chladne rýže a ještě o pár metrů směrem ke stánku s únětickým pivem odpočívají plátky lososa a jalapeňos. Praží slunce a já si spolu s kolegy vybírám ingredience na havajské poké.

Karnevaly umí, teď ještě ten vodovod. Zážitky z Karibiku

Konzultovat vodárenské projekty na ostrově o rozloze 431 km2 je úplně jiné než uprostřed Evropy. Bára Mirková si na pár měsíců vyzkoušela, jak se pracuje v EY na Barbadosu.

Máme jedny z nejlepších kanclů v Praze

Ranní kafe, balík na poštu, salát k obědu, pivko po práci, autobusák, odkud se dostaneš za spolužáky z gymplu, nebo kostel, kde se můžeš pomodlit před poradou. Sídlíme ve Florentinu v kancelářích, které stojí za to. A všechno podstatné najdeš za rohem.

Stáž v kanceláři? S EY jsem vyrazila na Floridu

Stáž v EY dokáže překonat očekávání. Veronika Staňková z VŠE nahlédla poprvé v roce 2015, tehdy ještě jako studentka posledního semestru bakaláře, pod ruce konzultantům z Transakcí. Od té doby u nás pracuje. V létě jsme ji také vyslali na celosvětovou konferenci do Ameriky. Tolik inspirace by prý jinde nenašla.

Aktovka, počítač a minimálně litr vody

Daňaři, auditoři, konzultanti z Advisory i Transakcí vyměnili košile za trička, obuli tenisky a šlapali v květnu do práce na kole.

Workshop, při kterém zapomeneš i na Messenger

Letošní Leadership Academy byla opět plná zajímavých tipů a rad, jak si osvojit komunikační a prezentační dovednosti, emoční inteligenci a leadership. Tématu jsme se věnovali detailně celé dva dny. Teoretickou část doplnila série praktických cvičení. Mohl sis vyzkoušet vystoupení na kameru, základní vyjednávací techniky nebo se dozvědět víc o emoční inteligenci. Co studenty nejvíc zajímalo? A co bys měl vědět, pokud jsi workshop nestihl?

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.