Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Druhý ročník Management Consulting Challenge už zná své vítěze!

Vysoká škola už sice dávno není jen o teorii, ale připravovat detailní strategii na základě reálného zadání od přední české společnosti a pokusit se s ní obstát před skupinou profíků, to se člověku nepoštěstí každý den. V dubnu u nás proběhl druhý ročník soutěže, která studentům vysokých škol přesně tohle nabízí – Management Consulting Challenge 2019. Loňský pilotní ročník proběhl ve spolupráci s Liftagem, letos dvou – až tříčlenné studentské týmy řešily zadání od společnosti Lasvit. A téma? Expanze Lasvitu do e-commerce.

Cesta s EY rovnou do uší. Rozjeli jsme podcasty o tématech, která hýbou byznysem

Na Facebooku a Instagramu už jsme nějaký ten pátek, a tak bylo na čase poohlédnout se po nějaké nové výzvě. A vzhledem k tomu, že podcasty nás baví poslouchat, padla volba právě na ně. Konec konců, když může být na Spotify playlist zvuků hospody Severka ze seriálu Most!, tak proč bychom nemohli mít své podcasty i my? V podcastech Cesta s EY se budeš pravidelně setkávat se zajímavými lidmi a tématy, které hýbou byznysem.

Druhý ročník soutěže Management Consulting Challenge je tady

Tarotové karty? Siderické kyvadlo? Kávová sedlina? Podle čeho připravuješ strategii ty? Přihlas se s kamarády do soutěže Management Consulting Challenge 2019, zvládněte case study na téma expanze Lasvitu do e-commerce a vyhrajte 50 000 korun a možnost stáže v týmu stratégů EY.

Liftagem ke stáži

Před prázdninami vyhráli EY Management Consulting Challenge a během léta si u nás vyzkoušeli internship. Zeptali jsme se Elizavety a Lukáše z IES, co si ze stáže v oddělení Strategy odnášejí.

Cena pro podnikatele, kteří táhnou Česko dopředu

Skauti mají Svojsíkův závod, tenisté soutěží o Davis Cup, novináři dostávají Pulitzera, a pro inspirativní lidi z byznysu je tady EY Podnikatel roku. Co obnáší a jaká je soutěž, kterou celosvětově pořádáme už od roku 1986?

Skorohavaj hned vedle kanceláří

Asi okurková sezona. Slečna v jednoduché uniformě otáčí ořezávátkem na hadovky a plní misku téměř nekonečným proužkem okurky. Kousek vedle ní chladne rýže a ještě o pár metrů směrem ke stánku s únětickým pivem odpočívají plátky lososa a jalapeňos. Praží slunce a já si spolu s kolegy vybírám ingredience na havajské poké.

Jako absolvent bych nevolil pohodlnou cestu

Původní termín pro rozhovor nedopadl. Juraj Hosták byl totiž až po pás zanořený v projektu pro Evropskou investiční banku. Úspěšně se však vynořil, a proto mi teď může přiblížit, kam se Innovation Hub posunul za rok, kdy jsem si povídal s jeho kolegyní Zuzkou Nehajovou.

Přestěhování z garáže do kanclu s tekoucí vodou nestačí

Prvotní nápad a technické skills mají startupisté v malíku. Jinak je to punk. Někdy větší, jindy menší. Při své práci se čím dál častěji setkáváme se startupy a jsou to projekty, co stojí za to. Jaké to je pracovat s klienty, kterým sice nechybí ohromné nasazení, ale často se utápí v chaosu?

Karnevaly umí, teď ještě ten vodovod. Zážitky z Karibiku

Konzultovat vodárenské projekty na ostrově o rozloze 431 km2 je úplně jiné než uprostřed Evropy. Bára Mirková si na pár měsíců vyzkoušela, jak se pracuje v EY na Barbadosu.

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.