Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Karnevaly umí, teď ještě ten vodovod. Zážitky z Karibiku

Konzultovat vodárenské projekty na ostrově o rozloze 431 km2 je úplně jiné než uprostřed Evropy. Bára Mirková si na pár měsíců vyzkoušela, jak se pracuje v EY na Barbadosu.

Global Management Challenge: Ideální způsob, jak udělat něco navíc

Jsou jenom tři a přitom by jich mohlo soutěžit až pět. I přes tento drobný handicap vyhrál tým Answer 42 světové finále soutěže Global Management Challenge, které se před pár týdny konalo v Dubaji. Porazit třeba silné Číňany nebo Rusy je velká věc a my v EY z toho máme ohromnou radost i proto, že jsme byli českým reprezentantům patrony. Lucie Jelínková, Lukáš Kruml a Michal Vilímek nás právě přišli pozdravit do Florentina, a proto mám pár otázek na strategické řízení firmy, o které jde při soutěži především, průběh finále, jejich dojmy, život, vesmír a vůbec.

Seznam se s Honorsáky

Nejdřív se naučili srkat ústřice podle etikety, pak u nás strávili týden na intenzivní stáži v Advisory. Karina, Tereza a Patrik studují Honors Academia, nadstavbový program, ve kterém se vysokoškoláci dozvídají, jak funguje dnešní byznys. Během dvouletého studia probírají specifika managementu mezinárodních firem, drivery marketingu, strategický HR management, etiketu a účastní se řady stáží a konferencí.

The Disrupters: How can banks be used to stop human trafficking

Každý den se v globálním finančním systému uskuteční 1,2 mld. transakcí. Naprostá většina z nich je prospěšná, umožňují fúze firem, vyplácení důchodů, ale třeba i zaplacení dvojitého espressa kartou. Jak ale odhalit platby, díky nimž neustále kvete obchod s lidmi? Technologiemi, pečlivou analýzou dat a spoluprací mezi finančními institucemi, policií a aktivisty. Podívej se na další video od The Economist a zjistíš, jak technologie pomáhají potírat obchod s lidmi v Kanadě nebo Thajsku a jak Britové draží zabavený luxusní majetek k odškodnění obětí a financování dalšího vyšetřování.

Máme jedny z nejlepších kanclů v Praze

Ranní kafe, balík na poštu, salát k obědu, pivko po práci, autobusák, odkud se dostaneš za spolužáky z gymplu, nebo kostel, kde se můžeš pomodlit před poradou. Sídlíme ve Florentinu v kancelářích, které stojí za to. A všechno podstatné najdeš za rohem.

Vytvořili jsme zatraceně sofistikovanou kalkulačku

Pracuje v našem Financial Services Advisory dva a půl roku a jeho plnovous musí růst podobnou dobu. To první vím, na to druhé se neodvažuju zeptat. Josef Chludil sedí v prosklené zasedačce našeho Florentina a vypráví o LIC – nástroji, kterým usnadňujeme bankám soulad s přísnou mezinárodní regulací, která se jmenuje IFRS 9. „Je to metodika, na které stojí kalkulačka, zatraceně sofistikovaná kalkulačka,“ říká mi s úsměvem Josef. Mluví strukturovaně, nezahlcuje mě detaily, dává si prostě záležet, aby to pochopil i člověk, kterému se při rychlém zopakovaní zkratek LIC a IFRS 9 vybaví spíš zaklínadla z kurzu Obrany proti černé magii z Harryho Pottera.

Proč vlastně ráno vylézáme z postele?

Poslání či smysl jakékoli činnosti má výrazný efekt na motivaci nás i motivaci našeho okolí. Platilo to při vynalézání letadel na přelomu 19. a 20. století a platí to i v dnešních korporacích. Může za to biologie, říká speaker Simon Sinek.

Soutěž Management Consulting Challenge 2018 je tady

Tarotové karty? Siderické kyvadlo? Kávová sedlina? Podle čeho připravuješ strategii ty? Přihlas se s kamarády do soutěže Management Consulting Challenge 2018, zvládněte case study na téma expanze Liftaga do dalšího města v ČR a vyhrajte 30 000 korun a možnost stáže v týmu stratégů EY.

6 důvodů, proč se přihlásit na internship v EY

Andrea má za sebou půlroční stáž v EY a jak sama říká, stálo to za to! Dala dohromady 6 důvodů, proč je dobré se k nám na internship přihlásit. Andrea si zkusila, jaké to je v Auditu, ale právě hledáme stážisty i do Daní, Forenzních služeb, Advisory a Transakcí. Tak to s námi také zkus už při škole.

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.