Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Seznam se s Honorsáky

Nejdřív se naučili srkat ústřice podle etikety, pak u nás strávili týden na intenzivní stáži v Advisory. Karina, Tereza a Patrik studují Honors Academia, nadstavbový program, ve kterém se vysokoškoláci dozvídají, jak funguje dnešní byznys. Během dvouletého studia probírají specifika managementu mezinárodních firem, drivery marketingu, strategický HR management, etiketu a účastní se řady stáží a konferencí.

The Disrupters: How can banks be used to stop human trafficking

Každý den se v globálním finančním systému uskuteční 1,2 mld. transakcí. Naprostá většina z nich je prospěšná, umožňují fúze firem, vyplácení důchodů, ale třeba i zaplacení dvojitého espressa kartou. Jak ale odhalit platby, díky nimž neustále kvete obchod s lidmi? Technologiemi, pečlivou analýzou dat a spoluprací mezi finančními institucemi, policií a aktivisty. Podívej se na další video od The Economist a zjistíš, jak technologie pomáhají potírat obchod s lidmi v Kanadě nebo Thajsku a jak Britové draží zabavený luxusní majetek k odškodnění obětí a financování dalšího vyšetřování.

Máme jedny z nejlepších kanclů v Praze

Ranní kafe, balík na poštu, salát k obědu, pivko po práci, autobusák, odkud se dostaneš za spolužáky z gymplu, nebo kostel, kde se můžeš pomodlit před poradou. Sídlíme ve Florentinu v kancelářích, které stojí za to. A všechno podstatné najdeš za rohem.

Vytvořili jsme zatraceně sofistikovanou kalkulačku

Pracuje v našem Financial Services Advisory dva a půl roku a jeho plnovous musí růst podobnou dobu. To první vím, na to druhé se neodvažuju zeptat. Josef Chludil sedí v prosklené zasedačce našeho Florentina a vypráví o LIC – nástroji, kterým usnadňujeme bankám soulad s přísnou mezinárodní regulací, která se jmenuje IFRS 9. „Je to metodika, na které stojí kalkulačka, zatraceně sofistikovaná kalkulačka,“ říká mi s úsměvem Josef. Mluví strukturovaně, nezahlcuje mě detaily, dává si prostě záležet, aby to pochopil i člověk, kterému se při rychlém zopakovaní zkratek LIC a IFRS 9 vybaví spíš zaklínadla z kurzu Obrany proti černé magii z Harryho Pottera.

Proč vlastně ráno vylézáme z postele?

Poslání či smysl jakékoli činnosti má výrazný efekt na motivaci nás i motivaci našeho okolí. Platilo to při vynalézání letadel na přelomu 19. a 20. století a platí to i v dnešních korporacích. Může za to biologie, říká speaker Simon Sinek.

Soutěž Management Consulting Challenge 2018 je tady

Tarotové karty? Siderické kyvadlo? Kávová sedlina? Podle čeho připravuješ strategii ty? Přihlas se s kamarády do soutěže Management Consulting Challenge 2018, zvládněte case study na téma expanze Liftaga do dalšího města v ČR a vyhrajte 30 000 korun a možnost stáže v týmu stratégů EY.

6 důvodů, proč se přihlásit na internship v EY

Andrea má za sebou půlroční stáž v EY a jak sama říká, stálo to za to! Dala dohromady 6 důvodů, proč je dobré se k nám na internship přihlásit. Andrea si zkusila, jaké to je v Auditu, ale právě hledáme stážisty i do Daní, Forenzních služeb, Advisory a Transakcí. Tak to s námi také zkus už při škole.

The Disrupters: How technology and data are helping cities to become resilient

Starosta Soulu má ve své kanceláři k dispozici real-time data o intenzitě dopravy ve městě a nechybí mu ani přehled třeba o tom, za kolik se na trhu prodávají jablka. V Nairobi se s pomocí nových technologií dostanou sanitky tam, kam by před lety neměly šanci, a v Bostonu zase věští z kanalizace. Podívej se na video, na kterém jsme spolupracovali s The Economist, ukážeme ti, jak města po celém světě využívají sílící urbanizace ke svému rozvoji.

Absolventi mají jiné preference, než jsme kdysi měli my (II. část)

Kdo se do EY hodí, a kdo se u nás bude trápit? Základem je podle Tomáše Němce a Vladislava Severy ownership. Partneři v Auditu a Transakcích popisují v druhé části rozhovoru taky způsob, jakým EY inovuje svůj byznys a jak se sami vzdělávají.

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.