Junior analytik - CFO 4.0

Udělat ve firmě jakoukoli změnu obnáší spoustu nastavování a je jedno, jestli jde o velkou banku, nebo nadějný start-up. Staň se po našem boku odborníkem na systémy finančního reportingu, regulace nebo třeba automatizaci procesů v reportingu a přípravu primárního úpisu akcií. Společně pomůžeme naším klientům zvládat výzvy.

Co budeš vlastně dělat?

„Finanční a reportingové oddělení je jedním z nejdůležitějších funkcí v každé firmě. Když už se mají zažitá pravidla měnit, je potřeba to dělat efektivně, za použití nejmodernějších postupů a technologií a na základě těch nejlepších informací. Přesně to je práce našeho oddělení FAAS (Financial Accounting Advisory Services).

Pracujeme s firmami různých velikostí a z různých oborů. Radíme jim, jak zapracovat do interních procesů změny domácích i mezinárodních pravidel (IFRS, US GAAP), usnadňujeme optimalizaci a automatizaci procesů ve financích (včetně robotizace nebo implementaci ERP systémů), pomáháme jim zrychlit závěrkové procesy, školíme je nebo nastavujeme controlling. Projektů je řada a každý je v něčem jiný.

Budeš nejenom pracovat s daty (pomocí nástrojů jako SQL, MS Access,Excel nebo Power BI) nebo automatizovat procesy (v nástrojích jako BluePrism nebo UiPath), ale budeš v kontaktu s lidmi, kteří mají ve společnostech rozhodovací pravomoci a určují směr jejich dalšího vývoje. Může to být finanční ředitel nebo vedoucí controllingu. Budeš hledat ve firemních datech podstatné informace a spolu s kolegy pak navrhovat, jak jich správně využít při zavádění změn. Postupně se dostaneš ke komplikovanějším úkolům a vypracuješ se na experta ve finančním reportingu, procesech a datových analýzách, který chápe i specifika spousty ekonomických odvětví.

Je to zodpovědná práce, plná analýz, prezentací, telefonátů i osobních jednání s lidmi. Je to kariéra, která má smysl a umožní ti naučit se věci, kterým na tak vysoké úrovni rozumí jen pár lidí.“

Alice Machová, partnerka FAAS

Proč se přidat do EY?

 • Budeš v partě lidí, se kterými si budeš rozumět

Jsme převážně mladí lidé pár let po škole a doplňují nás zkušení odborníci s bohatou praxí. Suchary mezi námi nenajdeš. Nikdy nebudeš mít problém sehnat parťáka na drink, koncert nebo badminton.

 • Každý den se budeš učit nové věci

Nesekáme projekty jako přes kopírák, které končí u klienta v šuplíku. Děláme pořádné věci, které se pokaždé v něčem liší. Získáš u nás rozhled. Budeš se učit od kolegů, dostaneš k ruce zkušeného counselora a porosteš i osobnostně.

 • Dostaneš šanci udělat si řadu certifikací

Když už něco ovládneš, umožníme ti udělat si certifikaci. Většinou se jedná o docela drahé zkoušky, které za tebe zaplatíme, třeba mezinárodní certifikaci ACCA (k ní ti dáme i placené studijní volno) nebo školení na programování a práci s pokročilými datově analytickými nástroji. Jde nám o to, aby z našich lidí byli čím dál lepší experti a rozvíjeli to, v čem jsou opravdu dobří.

 • Za dva až tři roky z tebe bude Senior

Junior konzultant je jen začátek. Máme propracovaný systém, postupně budeš přebírat čím dál víc zodpovědnosti a do tří let tě povýšíme na Seniora. Kariérní růst je mnohde jen kolonka v inzerátu, u nás ale samozřejmost.

 • Podíváš se do světa

Pracujeme na projektech převážně v Česku a střední Evropě, ale zároveň jsme globální firma, která funguje ve 150 zemích světa. Dáme ti šanci toho náležitě využít ať už při projektech, nebo při stážích.

 • Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo

Všechny potřebné technologie, kanceláře na perfektním místě, zázemí a veškerý komfort, který potřebují lidi, co odvádějí náročnou práci konzultantů.

Co budeš k práci potřebovat a co bude výhodou?

 • Dokončené vysokoškolské vzdělání, ideálně titul z ekonomické školy

 • Schopnost zamyslet se nad problémem a navrhnout řešení

Ať už je to podle naší metodologie, nebo samostatně.

 • Dobrá znalost angličtiny

We use English every day, so you´ll need to be good in writing and speaking it.

 • Základní orientace v SQL a trochu vyšší level v MS Excel

Znalosti, které ti hodně ulehčí práci.

 • Přehled o účetních předpisech výhodou

Ať už českých, nebo mezinárodních (IFRS, US GAAP). Pokud ale neznáš, nevadí, vše tě u nás naučíme.

 • Zápal pro věc

Budeš se neustále učit nové věci a denně komunikovat s lidmi u klienta. Bude to spousta osobních setkání, e-mailů a volání, kdy musíš řadu věcí zjistit nebo zorganizovat.

 • A co je úplně nejdůležitější

Aby to prostě byl dobrý match, protože spolu budeme trávit spoustu času, tak si musíme sednout i lidsky.

Jak se ti odměníme?

 • Nástup 35 000 korun měsíčně a zajímavé bonusy, když ti půjde práce od ruky

 • Benefity za 27 000 korun ročně, které si můžeš sám vybrat z doopravdy široké nabídky

 • 6 týdnů dovolené a flexibilní pátky

 • iPhone

 • Ulékaře.cz – online lékařské poradenství

Co dalšího bys měl vědět?

Do výběrového řízení se můžeš zapojit kdykoli. S nástupem počítáme co nejdřív, ale můžeme se individuálně domluvit.

Rádi se s tebou poznáme. Vyplň nám pár informací o sobě a my se ti co nejdřív ozveme. Díky a těšíme se na viděnou.

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.