Konzultant – tým Zvyšování výkonnosti ve financích

Dnešní doba si žádá moderní přístupy i v tradičních firemních procesech, od oddělení financí až po HR. V oddělení Zvyšování výkonnosti to víme! Právě hledáme kolegu do týmu, který se věnuje podnikovým financím a účetnictví, robotizaci a regulatornímu poradenství především v oblasti vodohospodářství, odpadového hospodářství, poštovního sektoru a farmaceutického průmyslu.

Co budeš vlastně dělat?

Velmi pečlivě procházíme čísla a informace od klientů i z veřejných zdrojů, abychom našim jim pomohli zlepšit výkonnost. Nejsme jen konzultanti s razítkem. Projekty děláme tak, že se snažíme proniknout co nejhlouběji do businessu a procesů našich klientů, pochopit rizika, kterým čelí, odhalit nesrovnalosti a navrhnout řešení, která posílí jejich vnitropodnikové procesy a tím i jejich důvěryhodnost. Můžeš počítat s tím, že se setkáš s přípravou různých analýz a metodik. Znalost účetnictví se ti bude hodit. Postupem času poznáš dopodrobna společnosti v různých odvětvích i částech republiky a naučíš se nejen české účetnictví, ale i mezinárodní účetní standardy.

Není to ale jen o číslech, občas je potřeba připravit i zajímavou prezentaci, a to nejen v češtině, ale i v angličtině. Excel a PowerPoint využiješ v podstatě všude, u nás se navíc seznámíš i s moderními softwary jako UiPath nebo Blue Prism, díky kterým jsme schopni automatizovat různé procesy u našich klientů (RPA). Komunikace s klienty a zahraničními kancelářemi bude součástí tvého běžného dne. Seznámíš se s lidmi, kteří pracují na zajímavých pozicích (CEO, CFO, COO), čímž získáš spoustu kontaktů a zkušeností.

Proč se přidat do EY?

 • Budeš v partě lidí, se kterými si budeš rozumět

Jsme převážně mladí lidé pár let po škole a doplňují nás zkušení odborníci s bohatou praxí. Někdo vystudoval ekonomku, někdo právo, někdo techniku. Suchary mezi námi nenajdeš. Nikdy nebudeš mít problém sehnat parťáka na drink, na koncert nebo maraton.

 • Každý den se budeš učit nové věci na smysluplných projektech

Nesekáme projekty jako přes kopírák, které končí u klienta v šuplíku. Děláme pořádné věci, které se pokaždé v něčem liší. Získáš u nás rozhled a uvidíš výsledky. Budeš se učit od kolegů, dostaneš k ruce counselora (zkušenějšího kolegu, který tě bude provázet nejen projektovou prací) a porosteš i osobnostně, hlavně v oblasti komunikačních a prezentačních dovedností, vedení lidí a multitaskingu.

 • Dostaneš šanci udělat si řadu certifikací

Když už něco ovládneš, umožníme ti udělat si certifikaci. Většinou se jedná o docela drahé zkoušky, které za tebe zaplatíme, třeba mezinárodní certifikaci ACCA. Jde nám o to, aby z našich lidí byli čím dál lepší experti.

 • Za rok až dva z tebe bude Senior

Máme propracovaný systém, postupně budeš přebírat čím dál víc zodpovědnosti. Na pozici Seniora jsi už zodpovědný za vedení projektového týmu, komunikaci s vedením klienta (CEO, CFO, hlavní účetní) a částečné i projekt management na dané zakázce. Kariérní růst je mnohde jen kolonka v inzerátu, u nás ale samozřejmost.

 • Podíváš se do světa

Pracujeme na projektech převážně v Česku a střední Evropě. Zároveň jsme globální firma, která funguje ve 150 zemích světa. Dáme ti šanci toho náležitě využít ať už při projektech, nebo při stážích.

 • Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo

Všechny potřebné technologie, kanceláře na perfektním místě, zázemí a veškerý komfort, který potřebují lidi, co odvádějí náročnou práci konzultantů.

Co budeš k práci potřebovat a co bude výhodou?

 • Dokončeného inženýra nebo magistra

 • Rok až dva zkušeností s auditem nebo finanční účtárnou

Od začátku budeš svoje zkušenosti denně využívat

 • Schopnost zamyslet se nad problémem a navrhnout řešení

Zní to možná jako fráze, ale v našem týmu budeš pracovat s čísly a bude tak nezbytné, abys dokázal vyhodnotit, kde jsou u klientů nedostatky, navrhnout opatření a pomoci našim klientů s jejich realizací.

 • Komunikativní znalost angličtiny

We use English on a daily basis, so you should be confident in both your speaking and writing skills.

 • Zápal pro věc

Budeš se neustále učit nové věci a denně komunikovat s lidmi u klienta. Bude to spousta osobních setkání, e-mailů a volání, kdy musíš řadu věcí zjistit nebo zorganizovat.

 • A co je úplně nejdůležitější

Aby to prostě byl dobrý match, protože spolu budeme trávit spoustu času, tak si musíme sednout i lidsky.

Jak se ti odměníme?

 • Benefity za 27 000 korun ročně, které si můžeš sám vybrat z doopravdy široké nabídky

 • 6 týdnů dovolené

 • Laptop a iPhone

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.