Píšeme o tom, jak se mění svět a jak k tomu přispíváme

Uvidíš provázanost financí, risku a IT a pochopíš fungování banky

„Vytváříme řešení, která banky a pojišťovny skutečně používají,“ říkají shodně Luboš Prchal a Kristýna Bílková z našeho týmu poradenství pro finanční instituce. O čem je práce konzultanta v EY a proč začít kariéru právě po boku lidí, kteří pomáhají s proměnou bankovnictví po celém světě?

Liftagem ke stáži

Před prázdninami vyhráli EY Management Consulting Challenge a během léta si u nás vyzkoušeli internship. Zeptali jsme se Elizavety a Lukáše z IES, co si ze stáže v oddělení Strategy odnášejí.

Jako absolvent bych nevolil pohodlnou cestu

Původní termín pro rozhovor nedopadl. Juraj Hosták byl totiž až po pás zanořený v projektu pro Evropskou investiční banku. Úspěšně se však vynořil, a proto mi teď může přiblížit, kam se Innovation Hub posunul za rok, kdy jsem si povídal s jeho kolegyní Zuzkou Nehajovou.

Global Management Challenge: Ideální způsob, jak udělat něco navíc

Jsou jenom tři a přitom by jich mohlo soutěžit až pět. I přes tento drobný handicap vyhrál tým Answer 42 světové finále soutěže Global Management Challenge, které se před pár týdny konalo v Dubaji. Porazit třeba silné Číňany nebo Rusy je velká věc a my v EY z toho máme ohromnou radost i proto, že jsme byli českým reprezentantům patrony. Lucie Jelínková, Lukáš Kruml a Michal Vilímek nás právě přišli pozdravit do Florentina, a proto mám pár otázek na strategické řízení firmy, o které jde při soutěži především, průběh finále, jejich dojmy, život, vesmír a vůbec.

Seznam se s Honorsáky

Nejdřív se naučili srkat ústřice podle etikety, pak u nás strávili týden na intenzivní stáži v Advisory. Karina, Tereza a Patrik studují Honors Academia, nadstavbový program, ve kterém se vysokoškoláci dozvídají, jak funguje dnešní byznys. Během dvouletého studia probírají specifika managementu mezinárodních firem, drivery marketingu, strategický HR management, etiketu a účastní se řady stáží a konferencí.

Vytvořili jsme zatraceně sofistikovanou kalkulačku

Pracuje v našem Financial Services Advisory dva a půl roku a jeho plnovous musí růst podobnou dobu. To první vím, na to druhé se neodvažuju zeptat. Josef Chludil sedí v prosklené zasedačce našeho Florentina a vypráví o LIC – nástroji, kterým usnadňujeme bankám soulad s přísnou mezinárodní regulací, která se jmenuje IFRS 9. „Je to metodika, na které stojí kalkulačka, zatraceně sofistikovaná kalkulačka,“ říká mi s úsměvem Josef. Mluví strukturovaně, nezahlcuje mě detaily, dává si prostě záležet, aby to pochopil i člověk, kterému se při rychlém zopakovaní zkratek LIC a IFRS 9 vybaví spíš zaklínadla z kurzu Obrany proti černé magii z Harryho Pottera.

6 důvodů, proč se přihlásit na internship v EY

Andrea má za sebou půlroční stáž v EY a jak sama říká, stálo to za to! Dala dohromady 6 důvodů, proč je dobré se k nám na internship přihlásit. Andrea si zkusila, jaké to je v Auditu, ale právě hledáme stážisty i do Daní, Forenzních služeb, Advisory a Transakcí. Tak to s námi také zkus už při škole.

Absolventi mají jiné preference, než jsme kdysi měli my (II. část)

Kdo se do EY hodí, a kdo se u nás bude trápit? Základem je podle Tomáše Němce a Vladislava Severy ownership. Partneři v Auditu a Transakcích popisují v druhé části rozhovoru taky způsob, jakým EY inovuje svůj byznys a jak se sami vzdělávají.

Absolventi mají jiné preference, než jsme kdysi měli my (I. část)

Poradenství dnes a před dvaceti lety jsou dvě odlišné disciplíny. Technologie mění pravidla hry a přijímací pohovory se studenty se často vedou v opačném gardu. Tomáš Němec a Vladislav Severa, partneři v Auditu a Transakcích, mluví o tom, jak se práce v EY změnila a jak vedou týmy, ve kterých se dobře pracuje. Přečti si první polovinu našeho rozhovoru.

Zůstaňme v kontaktu

Aby byla tvoje příprava na cestu s EY doopravdy užitečná, používáme na webu Cookies. Využíváním našich stránek souhlasíš s jejich používáním a uchováváním. Tady najdeš podrobnější informace.